Doradztwo prawne w Niemczech.

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej:

www.kozlowski.law

 

Niemiecka kancelaria adwokacka KOZLOWSKI oferuje doradztwo prawne w następujących obszarach prawa niemieckiego:

 

Windykacja i egzekucja w Niemczech

Dla naszych Klientów prowadzimy windykację należności od niesumiennych dłużników. Używamy wszelkich dostępnych środków w celu odzyskania długu.

Oferujemy atrakcyjne cenowo i szybkie postępowanie w sprawie odzyskania wierzytelności. Nasze doświadczenie w relacjach z dłużnikami niemieckimi pozwala na możliwie korzystne zakończenie sprawy. 

Szczególnie w polsko-niemieckich relacjach gospodarczych dłużnicy liczą na to, że wierzyciel nie będzie dochodził swoich pieniędzy i zrezygnuje z przysługujących mu praw. Włączenie do procesu windykacji naszej kancelarii adwokackiej znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania należności.

W przypadku pojawiających się wątpliwości dotyczących roszczenia kierujemy sprawę na drogę sądową, uzyskujemy prawomocny wyrok, a następnie przeprowadzamy postępowanie egzekucyjne. Państwa sprawą gotowi jesteśmy zająć się od początku do końca, aż do uzyskania zapłaty od dłużnika.

 

Prawo gospodarcze

Oferujemy obsługę prawną oraz podatkową przedsiębiorców działających na rynku polskim i niemieckim.

Znajomość polskiego i niemieckiego systemu prawno-podatkowego umożliwia świadczenie naszym Klientom usług dostosowanych do ich potrzeb.

 

Prawo transportowe

Obsługujemy firmy transportowe, które zajmują się transportem drogowym wykonywanym plandekami, cysternami, transportem towarów niebezpiecznych (ADR), towarów szybkopsujących się (ATP), transportem intermodalnym i nienormatywnym. Zajmujemy się również problemami prawnymi przewozu osób.

Świadczymy również pomoc prawną na rzecz spedytorów pośredniczących w transportach na terenie UE, ze szczególnym uwzględnieniem Polski i Niemiec.


Oferta dotycząca prawa transportowego skierowana jest również do producentów i do firm kooperujących, dla których optymalizacja procesów logistycznych przez odpowiednie opracowanie umów i zarządzanie ryzykiem w zakresie prawa transportowego jest tak samo ważna, jak dla przedsiębiorstw transportowych i logistycznych.

 

Prawo spółek

Oferujemy doradztwo i reprezentację w kwestiach związanych z zakładaniem i prowadzeniem spółek osobowych oraz spółek kapitałowych niemieckiego prawa handlowego, GmbH i AG.

Oferujemy usługi w dziedzinie tworzenia spółek, zmiany składu organów, przekształcania formy prawnej oraz przejęć.

Nasze doświadczenie i wyczulenie na różnice pomiędzy polskim a niemieckim prawem spółek sprawia, że usługi są optymalnie dopasowane do oczekiwań polskich przedsiębiorców

 

Niemieckie prawo podatkowe

Oferujemy doradztwo podatkowe dotyczące systemu niemieckiego i międzynarodowego. Oferujemy również prowadzenie bieżącej księgowości dla firm działających w Niemczech.

 

Przedsięwzięcia gospodarcze czy praca w Niemczech często zależą w dużej mierze od podatkowych aspektów działalności. Nasza kancelaria umożliwia zapoznanie się z warunkami podatkowymi obowiązującymi w Niemczech i podatkowymi aspektami działalności międzynarodowej.

 

Wypadki samochodowe w Niemczech

Osoby, które zostały poszkodowane w wypadku samochodowym w Niemczech muszą dochodzić swoich praw w sądzie niemieckim i najczęściej od niemieckiej firmy ubezpieczeniowej.

Reprezentujemy Klientów w relacjach ze sprawcą i jego ubezpieczycielem, a także w czasem nieuniknionym postępowaniu cywilnym przed sądem.

Koszty adwokackie w przypadku wypłaty 100% odszkodowania w całości ponosi sprawca wypadku lub jego ubezpieczyciel.

Adwokat niemiecki ma wgląd do akt sprawy i może zajmować stanowisko w sprawie dokonywanych czynności. Istotne jest skorzystanie z przysługującego prawa do wybrania rzeczoznawcy, który ocenia wysokość poniesionych szkód na aucie.

 

Kancelaria Kozlowski oferuje obsługę prawną przedsięwzięć obejmujących prawo polskie i niemieckie. Doradztwo dotyczące działań na granicy tych dwóch systemów prawnych jest naszą specjalizacją.

 


Anrufen

E-Mail

Anfahrt