22. października 2019 r. kancelaria KOZLOWKI uczestniczy w targach e-handlu w Warszawie.

targi e-handlu

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska targowego i rozmów o międzynarodowej sprzedaży online w Polsce i w Niemczech. Link do stoiska

 

OBSŁUGA E-COMMERCE W NIEMCZECH

 

Nasza kancelaria od wielu lat obsługuje od strony prawnej i podatkowej sklepy internetowe i firmy świadczące usługi online przekraczające granice państw.

e-commerce

Nasza kancelaria obsługuje podmioty oferujące usługi i towary za pośrednictwem internetu. Branża nowych technologii została z upływem czasu uregulowana na wielu obszarach prawa i podatków. Mimo szybkiego rozwoju firm działających online należy uwzględnić ryzyka prawne i podatkowe związane z przekraczaniem granic państw przez świadczenia online.

 

Niemieckie prawo konkurencji jest często zaskakujące dla polskich przedsiębiorców. Już samo posiadanie strony internetowej w języku niemieckim sprawia, że strona ta musi spełniać wymogi niemieckiego prawa. Potwierdza to wieloletnie orzecznictwo niemieckich sądów.

 

Biznes w internecie wiąże się z usługami naszej kancelarii:

 

Do niemieckiej ustawy o podatku VAT włączono regulację §22f UStG dotyczącą odpowiedzialności operatorów rynków internetowych za zobowiązanie przedsiębiorców aktywnych na tych rynkach.
W opublikowanych wytycznych niemieckie organy podatkowe wydają szczegółową opinię na temat zasad rejestrowania podmiotów objętych nowymi regulacjami.
Operatorzy jak ebay czy amazon w obawie przed własną odpowiedzialnością i obciążeniami administracyjnymi są w stosunku do przedsiebiorców surowsi niż same przepisy podatkowe.
Nowa regulacja dotyczącą odpowiedzialnoś[...]
PDF-Dokument [498.4 KB]
Deklaracja o zaniechaniu i kara umowna Abmahnung - Unterlassungserklärung w Niemczech
Po otrzymaniu upomnienia (Abmahnung) z tytułu niedostosowania strony internetowej do wymagań prawnych, dobrze jest poradzić się niemieckiego adwokata, czy i jak najlepiej dla sprzedawcy dostosować treść deklaracji o zaniechaniu.
Deklaracja o zaniechaniu i kara umowna w[...]
PDF-Dokument [131.3 KB]

Anrufen

E-Mail

Anfahrt