Budownictwo i nieruchomości w Niemczech

Obsługujemy podmioty z branży budownictwa.

 

Można wyróżnić trzy grupy podmiotów jakie najczęściej obsługujemy:

 

 

1. Niemieckie przedsiębiorstwa budowlane

 

Oferujemy obsługę prawną i podatkową niemieckich firm budowlanych. Usługi obejmują doradztwo dotyczące prowadzenia samej firmy jak i przeprowadzenia poszczególnych inwestycji. Są to przedsiębiorstwa prawa niemieckiego, lub oddziały polskich przedsiębiorstw.

 

Oferujemy obsługę generalnych wykonawców według prawa niemieckiego, począwszy od negocjacji kontraktu, przez doradztwo przy zawieraniu umów z podwykonawcami, po spory sądowe.

 

 

2. Polskie przedsiębiorstwa budowlane wykonujące jednorazowe zlecenia w Niemczech

 

Oferujemy doradztwo dotyczące prawa budowlanego, jak i podatkowych problemów związanych ze zleceniem budowlanym w Niemczech. Reprezentujemy Klientów przy wypełnianiu obowiązków formalnych związanych z wykonaniem zlecenia budowlanego na terenie Niemiec. W zależności od rozmiaru kontraktu dostosowujemy nasze usługi do oczekiwań Klientów.

 

 

3. Inwestycje w Nieruchomości i obsługa prawna nieruchomości

 

Przeprowadzamy analizy prawne nieruchomości. We współpracy z niemieckimi architektami dokonujemy wyceny wartości nieruchomości od strony technicznej, prawnej i inwestycyjnej.

 

Przy spadkobraniu porządkujemy stan prawny nieruchomości położonych w Republice Federalnej Niemiec.

 

Doradzamy inwestorom i generalnym wykonawcom w procesie realizacji inwestycji.

Robocze tłumaczenie okólnika ministerstwa finansów dotyczące potrącenia podatku budowlanego w Niemczech
W szczególności świadczeniobiorca nie może w postepowaniu powoływać się na fakt, że świadczenie świadczącego nie może być opodatkowane w kraju zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowaniu. Zgodnie z § 48d ust. 1 zdanie 1 EStG potrącenie podatku nie zostało ograniczone przez umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Roszczenie z tytułu odpowiedzialności jest również możliwe, jeśli osoba dłużnika podatkowego nie jest znana.
BMF Schreiben 27.12.2002Tłumaczenie.pdf
PDF-Dokument [210.8 KB]

Anrufen

E-Mail

Anfahrt